ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10673568
*
nr 1067 3568
Spegel
1800-tal, höjd: 150 ca
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2016
kl 19:52:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 20:33:34
1
800 kr
7/11 15:45:04
2
900 kr
7/11 19:23:16
3
1.000 kr
7/11 19:38:23
4
1.100 kr
7/11 19:39:27
3
1.200 kr
7/11 19:41:53
5
1.500 kr
7/11 19:44:41
5
1.800 kr
7/11 19:46:20
4
1.400 kr
7/11 19:46:20
5
1.500 kr (Budbetjänt)
7/11 19:46:55
5
2.000 kr
7/11 19:46:57
4
2.000 kr
7/11 19:46:57
5
2.000 kr (Budbetjänt)
7/11 19:47:09
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1067 3568
Spegel
1800-tal, höjd: 150 ca
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 20:33:34 | 1 | 800 kr |
7/11 15:45:04 | 2 | 900 kr |
7/11 19:23:16 | 3 | 1.000 kr |
7/11 19:38:23 | 4 | 1.100 kr |
7/11 19:39:27 | 3 | 1.200 kr |
7/11 19:41:53 | 5 | 1.500 kr |
7/11 19:44:41 | 5 | 1.800 kr |
7/11 19:46:20 | 4 | 1.400 kr |
7/11 19:46:20 | 5 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:46:55 | 5 | 2.000 kr |
7/11 19:46:57 | 4 | 2.000 kr |
7/11 19:46:57 | 5 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:47:09 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27